Dunaj Vakfı Varşova’da Çevre Temizliği Etkinliği Düzenlendi

Dunaj Diyalog Vakfı Çevre Platformu tarafından 9 Nisan 2022 tarihinde Ursus belediyesiyle işbirliği halinde eski bir hobi bahçesi alanındaki çöplerin toplanması için etkinlik düzenlendi. Saat 10 da başlayan etkinliğe 7 den 70 e çok sayıda çevre gönüllüsü ile Belediye Başkanı ve bazı belediye çalışanları  katıldı. Başkan Bogdan Olesiński böyle bir faaliyeti düzenlediği için Dunaj Vakfına ve onun çevre gönüllülerine teşekkür ederek, bundan sonra da farklı konularda Dunaj vakfı ile iş birliği yapmayı arzuladıklarını ifade etti. Etkinlik sonunda iki büyük konteyner dolusu katı atık toplandı.   

Belediye bu etkinliği kendi web sitesinden “Dialog i działanie” (Diyalog ve eylem) başlığıyla duyurdu. Facebook sayfasında bu etkinliğin fotoğraflarını paylaştı. Bu faaliyetin Türk kökenli sakinlerin ve Dunaj Diyalog Vakfının bir girişimi olduğunu, onlara Ursus Belediye Başkanı ve muhtarlık çalışanlarının yardım ettiğini belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.

Ursus başkent Varşova’nın alan bakımından en küçük ilçelerden biridir, ancak nüfus yoğunluğu (5549 kişi / km²) bakımından Varşova ortalamasının (3219 kişi / km²) üzerindedir. 2020 sayımına göre ilçede 60 bin kişi yaşıyordu. İlçede biri EKOpark olmak üzere dört park bulunuyor.