Sağlıklı bir yaşam için her gün tüketilebilecek üç sebze 

Brokoli 

“Sebzelerin Kralı” olarak anılan ve vücudumuzun ihtiyaç duyduğu hemen hemen tüm besin maddelerini içeren, besin değeri çok yüksek bir sebzedir. Brokoli, izotiyosiyanür ve C vitamini açısından zengindir. İzotiyosiyanür ve C vitamini, vücuttaki serbest radikalleri temizleyebilen, insan sağlığı için yararlı ve yaşlanmayı geciktirebilen güçlü antioksidanlardır.

Beyaz turp 

Vücudun bağışıklık fonksiyonunu ve hastalıklara karşı direncini artırmaya yardımcı olan C vitamini ve eser element çinko açısından zengindir. Beyaz turp, makrofaj canlılığını artırabilen ve kanser hücrelerini yutabilen lignin içerir. Ayrıca beyaz turp, kanserojen bir bileşik olan nitriti parçalayabilen ve kanser önleyici etkilere sahip çeşitli enzimler içerir.

Çin Lahanası 

Çin lahanası vitaminler ve riboflavin açısından zengindir. C vitamini ve riboflavin içeriği elma ve armuttan 4-5 kat daha fazladır. Çin lahanası ayrıca protein, yağlar, çeşitli vitaminler, kalsiyum, fosfor ve diğer mineraller ile bol miktarda lif içerir. Çok sağlıklı bir sebzedir.